Užijte si nový prostor pro svůj aktivní odpočinek

Umístění

Objekt je umístěn na jižním svahu úpatí Černé Hory v katastru obce Janské Lázně. Leží v těsné blízkosti nástupní stanice kabinové lanovky Černohorský Express, která Vás dopraví do největšího lyžařského areálu u nás. Pro budoucí hosty nabízí sympatické spojení klidné rekreace, rozsáhlého lyžařského areálu a mnoha sportovních aktivit na okraji malebného lázeňského města.

Mapa lokality

 

pohledniceMěsto Janské Lázně leží ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299 m n. m.). Město je významným lázeňským centrem a zároveň nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice.

Historie tohoto místa se začíná psát od jedenáctého století, kdy zde byl objeven teplý pramen a ten začal být využíván k léčebným účelům. Město se začíná intenzivně rozvíjet koncem 19. století, kdy byly Janské Lázně povýšeny na městys, a následně začátkem 20. století, kdy lázně dostaly moderní podobu. Roku 1928 byla uvedena do provozu první kabinová lanovka vedoucí na vrchol Černé hory.
http://www.janske-lazne.cz/cs/

 

 

pohlednice2V současné době je lyžařský areál SkiResort Černá Hora – Pec pod Sněžkou s převahou největším lyžařským areálem u nás. Společný skipas je možno používat v areálech Černá Hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.
Přímo v areálu Černá Hora je udržováno 55 km běžeckých tratí, sjezdovky mají délku 37,6 km (75 % je s možností umělého zasněžování). Najdete zde také nejdelší osvětlenou sjezdovku v České republice (1600 m) s názvem Protěž, která láká na nevšední večerní lyžování. Unikátní je 3,5 km dlouhá historická sáňkařská dráha. Samozřejmostí je škola lyžování pro děti i dospělé, v každém areálu jsou lokality s mírnými svahy a odpočinkovým zázemím. Po lyžování lze přímo v areálu Černá Hora využít wellness procedury, bazén plněný místní léčivou minerální vodou, vnitřní i venkovní vířivky, saunu a masáže.

  

 
pohlednice3Teplé letní měsíce vybízejí k cykloturistice, projížďkám na koni a procházkám, které umožňují obdivovat rozkvetlou přírodu Krkonošského národního parku. Najdou se zde odpočinkové trasy vhodné i pro děti a stejně tak náročné výstupy k hřebenům hor. Okolí nabízí výborně značené turistické cíle památkového i přírodního charakteru, za zmínku stojí např. přírodní památka Sklenárovické údolí nebo romantický lesní hrádek Aichelburg. Poblíž obce Mladé Buky najdete nově vybudované golfové hřiště, které je zajímavé svým horským charakterem.
http://www.skiresort.cz/

 

 

Ozdravné koupele a masáže si můžete dopřát přímo v místě v proslulých Janských Lázních, které dávají celému městu malebný charakter. Nabízí se mimo jiné léčebný tělocvik, vodoléčba a elektroléčebné procedury. Větší krytý bazén je v Trutnově, v létě lze využít například přírodní koupaliště Sejfy.

Z Prahy se do Janských Lázní dostanete autem přibližně za dvě a půl hodiny, je možné jet buď po dálnici přes Hradec Králové, nebo přes Mladou Boleslav. Ze samotného Hradce Králové budete na místě přibližně za hodinu, z Mladé Boleslavi za hodinu a půl. Autobusem z Prahy z Černého Mostu s přestupem ve Vrchlabí jste v Janských Lázních za tři a půl hodiny.

Uvažujete o místě pro Váš aktivní odpočinek?
 

 
Jánské Lázně a Apartmány Jestřáb jsou velmi dobrou volbou.